شماره تماس : 02188583238

لاغری لیزر لیپولیز

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶

لاغری لیزر لیپولیز

درمان با لیزر انقلابی برای  از بین بردن بافت چربی بیش از حد خیره در مناطقی از بدن که بهرژیم غذایی و ورزش مقاوم در برابر می باشد. درمان تحت یک بی حسی موضعی انجام شده؛ارائه نتایج سریع، ایمن و موثر با حداقل ناراحتی، کبودی و در زمان کم انجام می شود

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز امروزه به عنوان پیشرفته ترین تکنولوژی موجود در آمریکا پاسخ تمامی این سوال ها را داده و تنها راه درمان سریع و بدون عارضه چاقی می باشد.
لیزر لیپولیز در سال ۲۰۰۶ به تایید سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) رسید. در طی این تکنیک ، از داخل یک فیبر نوری ، اشعه لیزر به داخل بافت چربی جهت ذوب نمودن آن تابیده می شود. در اثر تابش لیزر، چربیهای بافتی به صورت مایع درآمده که می توانند به راحتی توسط بدن جذب و خارج شوند. در صورت حجم زیاد چربی، توسط دستگاه مکش به خارج هدایت می شوند. انجام عمل لاغری موضعی و کاهش سایز به مدت تقریبا ۱ الی ۳ ساعت و تنها در یک جلسه طول می کشد.

لاغری لیزر لیپولیز

لاغری لیزر لیپولیز

لاغری لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چگونه عمل می کند؟

این تکنیک منحصربه فرد به صورت داخل بافتی و توسط سوراخهای ۱ تا ۳ میلیمتری روی پوست عمل می کند. تحت بی حسی موضعی یک فیبر نوری کاملا باریک زیر پوست هدایت می شود و بواسطه طول موج مناسب، اشعه لیزر روی چربیهای بافتی اثر نموده و آنها را به صورت نیمه مایع در می آورد. در این روش برخلاف لیپوساکشن هیچگونه ناهمواری ایجاد نمی شود و سطح پوست کاملا صاف و یکدست خواهد شد. در چاقی های حفیف و متوسط فقط تاباندن اشعه لیزر جهت ذوب نمودن چربیها کافی می باشد و دیگر نیازی به مکش (ساکشن)نمی باشد ولی در چاقی های شدیدتر جهت حذف چربیهای لایه عمقی نیاز به ساکشن وجود دارد.

مراحل انجام لیزر لیپولیز

ابتدا تحت شرایط استریل موضع مورد نظر کاملا بی حس می شود سپس سوراخهای کوچک ۱ تا ۳ میلی متری روی پوست ایجاد می شود و فیبر نوری با انرژی معینی به چربیها تابیده می شود که باعث تخریب سلولهای چربی می شود. در صورتیکه مقدار چربی کمتر از ۵۰۰ سی سی باشد اقدام دیگری نیاز نیست و چربیها توسط سیستم لنفاتیک جذب می شوند و در غیر این صورت چربیهای مایع توسط مکش خفیفی تخلیه می شوند. این عمل حدودا ۲ ساعت طول کشیده و بیمار مرخص می شود.

لاغری لیزر لیپولیز

لاغری لیزر لیپولیز

مزایای لیزر لیپولیز نسبت به لیپوساکشن

 • مناسب ترین نقاط بدن برای لیزر لیپولیز بازو، غبغب، پشت ، پهلو ، شکم و رانها می باشند.

 • لیزر لیپولیز بسیار ظریف و با دستکاری بسیار کمتر و درد و تورم کمتری نسبت به لیپوساکشن همراه است. به علت ظرافت کار با لیزر نتایج نهایی بسیار ایده ال بوده و آثار ناهمواری برخلاف لیپوساکشن های معمولی وجود ندارد.

 • تابش لیزر در زیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن و سفت شدن همزمان پوست می شود.
  تاباندن لیزر در لایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود.

 • از نظر میزان و مقدار حذف چربیها در بیمارانی که کاندید مناسبی برای عمل باشند هیچ فرقی با لیپوساکشن ندارد ولی نتایج کیفی و زیبایی بسیار بهتر بوده و عوارض آن ناچیز است.

 • از مزایای دیگر لیزر لیپولیز افزایش کلاژن سازی، سفت شدن و جمع شدن پوست بلافاصله پس از عمل می باشد.

 • میزان تورم نسبت به لیپوساکشن کمتر بوده و سرعت بهبودی بسیار بیشتر می باشد.

 • لاغری لیزر لیپولیز

دوره نقاهت

این عمل سرپائی بوده و نیازی به بستری شدن ندارد. بیمار پس از مدت کوتاهی (۱تا ۴ ساعت) پس از عمل مرخص می شود. توصیه می گردد بیمار ۲ تا ۳ روز در منزل استراحت نماید . پوشیدن گن ضروری است که بسته به نوع عمل مدت استفاده از آن متفاوت می باشد. ممکن است درد و کوفتگی پس از، از بین رفتن داروهای بی حسی در طی ۱ تا ۲ روز اول وجود داشته باشد.

نتیجه نهایی چه موقع مشخص می شود؟

تقریبا در همان ساعات اول و حداکثر ۲۴ ساعت بعد از عمل نتیجه مطلوب را مشاهده خواهید نمود.لاغری لیزر لیپولیز
ظرف ۴ ماه بعد از جراحی ، جمع شدگی سه بعدی (سایز کم کردن) و ترمیم بافت زیر جلدی تکمیل خواهد شد و پوست روی آن نیز جمع می شود.

دستورات قبل از عمل

 1. استفاده از مولتی ویتامین، ویتامین E، آسپرین، وارفارین و داروهای ضد بارداری هورمونی دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.

 2. استفاده از سیگار و مشروبات الکلی ترجیحا یک هفته قبل از عمل توصیه نمی شود.

 3. استفاده از آنتی بیوتیک طبق تجویز پزشک مجاز می باشد.

 4. ارائه جواب آزمایش خون قبل از عمل الزامی می باشد.

 5. خریدن گن به عهده خود بیمار می باشد.

 6. در صورت استفاده از هرگونه دارو به پزشک اطلاع دهید.

 7. در صورت داشتن هرگونه بیماری زمینه ای به پزشک مربوطه اطلاع دهید

 8. ترجیحا قبل از عمل غذای سبک میل شود.لاغری لیزر لیپولیز

 9. توصیه می گردد بیمار آبمیوه و نوشیدنی در روز عمل همراه داشته باشد.

 

دستورات بعد از عمل

 1. مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از لیزر لیپولیز طبق دستور پزشک الزامی است.

 2. در اولین روز پس از عمل، از سر پا ایستادن و انجام کارهای روزانه خودداری کنید و در صورت وجود سرگیجه دراز بکشید و پاها را بالاتر از بدن قرار دهید.

 3. روز اول پس از لیزر لیپولیز میزان ترشح خونابه زیاد است لذا توصیه های اتاق عمل رعایت شود.

 4. تا دو هفته بعد از لیزر لیپولیز رژیم غذایی باید قطع شود و مریض باید انواع خوراکی ها را علی الخصوص جگر، گوشت و میوه و مایعات مصرف نماید.

 5. بیمار باید از طریق ماساژ دادن با دست ترشحات عمل را به صورت خونابه از زخمهای باز پایین تخلیه نماید (به مدت ۵ تا ۱۲ روز بستگی به بیمار دارد).

 6. کمپرس یخ(به صورت بطری نوشابه خانواده یخ زده) از فردای عمل پس از پانسمان روی منطقه انجام شود.

 7. پانسمان بیمار فردای عمل در کلینیک انجام می شود.

 8. حمام از فردای ساکشن فقط به مدت ۵ دقیقه می تواند انجام شود وحتما به کمک یک نفر همراه و از طریق یک صندلی به حالت نشسته انجام شود.

 9. سیگار و مشروب تا یک هفته بعد از عمل قطع شود.
 10. بهتر است بیمار برای جلوگیری از کاهش فشار خون از دستشویی فرنگی استفاده نماید.

 11. رفتن به استخر تا زمانی که زخمها باز است ممنوع می باشد.

 12. پس از عمل از ایستادن ناگهانی خودداری کنید چون احتمال افت فشار خون وجود دارد.

 13. بعد از انجام لیزر لیپولیز ناحیه عمل به مدت یک ماه هر شکلی که به آن بدهید به خود میگیرد لذا در عمل شکم از خم شدن و یا کج شدن خودداری کنید و داخل ناف پنبه بگذارید . در ضمن باید گن را در حالت خوابیده بپوشید و توجه داشته باشید شلوار فاق بلند روی شکم خط می اندازد و در عمل بازو و ران پوشیدن گن حیاتی می باشد.

 14. تا دو ماه پس از لیزر لیپولیز از گرفتن حمام آفتاب و سولاریوم خودداری کنید

 15. بعد از لیزر لیپولیز ممکن است در قاعدگی اختلالاتی بوجود آید که مسئله ای طبیعی است.

لاغری لیزر لیپولیز

به طور کلی می توان مناسب ترين نقاط بدن برای لیپولیز را

• بازو ها
• غبغب
• پشت
• پهلو
• شكم
• ران
• و…..
در نظر گرفت

 

روش کار لیزر لیپولیز چگونه است؟

روش کار همچون لیپوماتیک از طریق ایجاد چند سوراخ کوچک در پوست و دسترسی به لایه چربی ناحیه انجام می شود. فیبر نوری لیزر وارد لایه چربی شده و با تابش لیزر این چربی ها تخریب می شوند. در مرحله بعد با کمک ساکشن چربی های تخریب شده خارج می گردد.

دوره بهبودی روش لاغری با لیزر لیپولیز

قدری تورم و کبودی پس از انجام کار وجود دارد اگر چه در مقایسه با سایر روشهای سنتی همچون لیپوساکشن، شدت کبودی و تورم به مراتب کمتر است.لاغری لیزر لیپولیز

توصیه می شود تا مدت ۲-۱ هفته از ورزشهای قدرتی و سنگین پرهیز گردد.

چه موقع می توان اثرات لیپولیزر را دید؟

نتایج کاهش سایز بلافاصله پس از اتمام کار قابل مشاهده است گرچه برای دیدن نتایج نهایی حدود ۳-۱ ماه باید صبر کرد که بهبودی قابل توجه در فرم ، یکنواختی و جمع شدگی پوست ایجاد می شود. بستن گن پس از اتمام کار تا مدت چند ماه به جمع شدن بهتر پوست کمک بیشتری می کند.لاغری لیزر لیپولیز

آیا به جلسات درمان متعدد نیاز است ؟

اگر ۳-۲ ناحیه بدن مد نظر باشد در یک جلسه کل کار انجام می شود اما چنانچه مناطق زیادی در برنامه لیپولیزر باشد ،بهتر است در ۲ جلسه برنامه ریزی شود. جلسه بعدی را با فاصله ۴-۲ هفته می توان گذاشت.

ارسال شده در چاقی و لاغری, خدمات زیبایی توسط drtorabipour