شماره تماس : 02188583238

جوانسازی و لیفتینگ صورت

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶

جوانسازی و لیفتینگ صورت

در این مقاله ، لیفتینگ صورت را به طور کامل توضیح خواهیم داد. افتادگی و تغییر پوست صورت دلیلی بوده که اشخاص ممکن است برای عمل لیفتینگ مراجعه کنند.

افتادگی و تغییر پوست به عامل های شایعی بستگی دارد از جمله :

 • افزایش سن
 • کاهش وزن
 • استفاده از سیگار
 • استفاده از الکل
 • برخورد مستقیم با نور آفتاب به مدت زیاد
 • وراثت
جوانسازی و لیفتینگ صورت

ارتجاعی بودن پوست در حالت کودکی زیاد بوده ، این ارتجاعی بودن به علت سطح وسیعی از چربی است که زیر پوست قرار دارد که این امر درباره کودکان چاق بیشتر صدق میکند. با افزایش سن در افراد به مرور در پوست یک حالت جمع شدگی به همراه چین و چروک ایجاد میشود که قابلیت ارتجاعی بودن پوست را نیز کاهش و از چربی های زیر پوست کاسته میشود. این روند بافت های اطراف چشم را و فک پایینی را شل میکند و چهره فرد اخمو و خسته به نظر می رسد.

جوانسازی و لیفتینگ صورت

نور خورشید باعث ایجاد یک التهاب شدید و مزمن در پوست میشود که در نهایت منجر به متلاشی شدن عواملی می‌شود که پوست را جوان و شاداب نگه می‌دارد. برخورد مستقیم با نور آفتاب از عامل های بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است، به صورتی که بسیاری از این تغییرات پوستی که در گذشته آن را به پیری طبیعی نسبت می‌دادند، در واقع ناشی از تماس طولانی مدت با آفتاب بوده است.
برای کودکان توصیه میشود از سن ۶ ماهگی تا یک سالگی از کرم های مخصوص ضد آفتاب استفاده کرده که میتواند بسیار مفید باشد.

عمل لیفتینگ صورت

عمل لیفت صورت ، صورت شخص را از آنچه که هست  ۵ تا ۱۰ سال جوانتر می‌دهد. عمل لیفت صورت و یا کشش پوست صورت معمولاً در افرادی با سنین ۶۰-۴۰ سال انجام می‌شود . البته این عمل در هر سنی قابل اجرا بوده ، به شکل کلی در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافی برداشته می شود، عضلات زیرین سفت میشود و پوست صورت و گردن نیز کشیده خواهد شد که تمامی این کارها نشانه های افزایش سن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

جوانسازی و لیفتینگ صورت

جوانسازی و لیفتینگ صورت

جوانسازی و لیفتینگ صورت

عمل لیفت صورت  برای چه افرادی توصیه میشود ؟

افرادی که پوست شل و افتاده ای دارند و چین و چروک زیادی بر روی پوست صورت آنها وجود دارد کاندید های مناسبی برای عمل لیفتینگ صورت به حساب می آیند.

به طور کل میتوان با نکات زیر افراد را مورد ارزیابی قرار داد:

 • وجود داشتن یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان
 • داشتن چربی اضافی در گردن ، شل بودن پوست ، وجود چین ها و ستون های عمودی در گردن
 • وجود چین های عمیق در گونه ها و مشخص بودن شلی پوست بر روری برجستگی های گونه

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در لیفت صورت در نظر گرفته شود انتظار افراد از جراحی لیفت صورت می باشد کسانی که گمان می کنند جراحی لیفت صورت می تواند افتادگی پلک آنها و یا افتادگی ابروی آنها را از بین ببرد بدانند این جراحی این گونه مشکلات را برطرف نمی کند و این گونه جراحی های زیبایی باید به طور جداگانه انجام بگیرد.جوانسازی و لیفتینگ صورت

پس در ابتدا در رابطه با جراحی لیفت صورت و نتایج آن اطلاعات کافی را به دست بیاورید و سپس اقدام به عمل لیفت صورت کنید.

چگونگی عمل جراحی لیفتینگ صورت

عمل لیفتینگ صورت بدین شکل است که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به همراه تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی انجام میشود این عمل در بیمارستان ها و کلینیک های کوچک انجام میشود .
برش ها در داخل خط مو قرار گرفته و قسمت های چروکیده و اضافی را از محل های رویش سست کرده و در نهایت آن را از محل گوش به عقب میکشند. برش ها عموما در ناحیه گوش ایجاد می شود. در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور زده و تا نزدیک خط مو در پشت گوش پیش میرود، ممکن است در زیر چانه برش کوچکی ایجاد شود که به صراحت دیده نمیشود.
این برش را میتوان به راحتی با آرایش و یا موها تا زمان التیام مخفی نگه داشت.

مراحل انجام جراحی لیفت صورت

این جراحی در طی مراحل مختلفی انجام می گیرد  و در صورتی که تمامی این مراحل به درستی انجام بگیرد نتیجه جراحیلیفت صورتموفقیت آمیز خواهد شد. از جمله وظایفی که شما به عهده دارید رعایت نکات مهم پیش از جراحی لیفت صورت است  و همچنین انجام مراقبت هایی که می تواند روند بهبودی شما را تند تر کند.انجام مراقبت های بعد از هر عملی یکی از مهم ترین مراحل هر جراحی است.

مرحله اول لیفت صورت بی هوشی است در این مرحله متخصص بیهوشی با تزریق داروهای آرام بخش شما را برای عمل لیفت صورت آماده می کند و بعد از اینکه شما به خواب رفتید جراحی آغاز می شود .جوانسازی و لیفتینگ صورت

برش های جراحی لیفت صورت چگونه است ؟

برش هایی که در جراحی لیفت صورت ایجاد می شود بستگی به نوع عمل شما خواهد داشت در صورتی که جراحی لیفت صورت مینی برای فرد انجام بگیرد برش ها کوچک تر بوده و طول کمتری دارند اما در جراحی لیفت صورت کلاسیک که برای صورت های با پوست های افتاده که آسیب دیدگی زیادی دارند برش ها بزرگ تر هستند .زیرا هر چقدر که این برش ها بزرگ تر باشند  جراح به صورت مسلط بوده و دسترسی بیشتری خواهد داشت و می تواند تغییرات بیشتری را ایجاد کند .برش ها معمولا از کنار گوش آغاز می شود و تا پشت گوش ادامه پیدا می کند.

جوانسازی و لیفتینگ صورت

جوانسازی و لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت با نخ

از روش های نوین و موثر در امر لیفت صورت با نخ جهت جوانسازی و زیبایی نیز به کار می رود. این جوانسازی با نخ های آمریکایی و اروپایی که معروف به نخ های PDO میباشند در زمینه جراحی لیفت صورت انقلابی نوین و مهم به حساب می آید. استفاده از این نخ های قابل جذب در جراحی لیفت صورت  در حداقل زمان ممکن باعث لیفت و جوانسازی و در چهره شخص تغییرات خوب با ماندگاری بالایی را به همراه دارد . این روش آخرین و بهترین روش برای لیفت صورت و بدن نیز میباشد که بیمار در مدت کمی شاهد تغییرات زیادی نیز خواهد بود و دوره نقاهت کوتاهی بعد از جراحی دارد.

موارد استفاده از نخ های خاردار

 • بالا بردن ابرو ها،گونه ها
 • صاف کردن پوست صورت
 • جوان سازی پوست گردن
 • زاویه دار کردن فک

جوانسازی و لیفتینگ صورت

از مزایای جوان سازی پوست با نخ خاردار این است که نیاز به برش در پوست نیست و با بی حسی موضعی انجام می شود ،بیمار پس از انجام عمل می تواند به فعالیت های عادی خود برگردد نتایج فورا قابل مشاهده بوده و با این روش می توانید تا ۱۰سال جوان تر به نظربرسید.این روش برای افرادی که صورت های بسیار لاغر یا بسیار چاقی دارند و یا افرادی که چین و چروک های خیلی عمیق و یا افتادگی های شدید پوست صورت دارند لیفت صورت با نخ های خاردار پیشنهاد نمی شود.

توصیه‌های بعد از عمل لیفتینگ صورت

درهنگام خواب جهت کاهش تورم و کبودی ، سر شخص بالاتر قرار گیرد.
فعالیت های خود را تا چند روز محدود کرده و استراحت نمایید.
از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت وقوع سعی کنید سریعا درمان شوید.
کمپرس سرد بر روی محل مورد نظر باعث کاهش تورم و خونریزی نیز میشود.
از مصرف سیگار و داروهای ضدالتهاب تا مدتی پرهیز کنید.
شخص در روزهای اول بعد از عمل، باید از خم شدن یا بلند کردن اجسام ، زور زدن، ، شنا کردن، ارتباط جنسی و هرگونه فعالیتی که  احتمال دارد فشار خونتان را بالا ببرد، خودداری کند.

لیفتینگ صورت و مزایای آن

لیفتینگ صورت با کشیدن پوست صورت و همچنین گردن  باعث میشود فرد جوان تر به نظر برسد به عبارت دیگر با انجام این عمل جوانی از دست رفته شخص به او باز خواهد گشت.
از مزایای لیفتینگ صورت میتوان به موارد زیر نیز اشاره کرد:
چروک های اطراف دهان نیز صاف خواهد شد.
در صورتی که پوست صورت کشیده شود فک به سمت بالا کشیده میشود.
لیفتینگ صورت پوست شل گردن را نیز سفت میکند و با برداشتن چربی گردن و زیر چانه به این امر نیز کمک میکند.
با کشیدگی پوست دیگر به حالت شل و افتاده نمی باشد و پوست صورت به شکل سفت در خواهد آمد.

لیفتینگ صورت و نتایج آن

به طور یقین در عمل لیفتینگ صورت هیچ گاه نتایج یکسانی بدست نمی آید و دلیل آن عوامل فردی میباشد که در هر شخص متفاوت بوده و در نتیجه عمل بسیار موثر هستند. به طور مثال نتیجه عمل در یک شرایط بسیار چشمگیر و در شرایط دیگر میتواند غیر واضح باشد و این موضوع بستگی به چهره فرد قبل از عمل و اهدافی باشد که جراح برای شما در نظر گرفته است. برای رسیدن به نتیجه نهایی فرد باید حداقل چند هفته منتظر بماند که به مرور زمان در ماه های آینده تغییرات جزئی دیگری نیز قابل مشاهده است.
ناگفته نماند که نتیجه عمل لیفتینگ صورت بعد از ۱۰ سال  با بالا رفتن سن ممکن است  به تکرار نیاز داشته باشد .

مراقبت های پس از لیفت صورت :

عمل لیفت صورت مانند هر جراحی دیگری نیازمند یکسری مراقبت است ، در این مقاله به مراقبت های پس از لیفت صورت را بیان می کنیم .

توجه به این نکات الزامی است که مراقبت های پس از لیفت کمک شایانی به تسریع در روند بهبودی و نتیجه درمان خواهد داشت .

 • ۲۴ ساعت پس از عمل لیفت صورت شخص توسط پزشک معاینه می شود در صورتی که درن یا پانسمان داشته باشد برداشته می شود .
 • دکتر شهرزاد ترابی پور فوق تخصص  زیبایی توصیه می کند پس از عمل لیفت به مدت سه روز از کمپرس یخ استفاده کنید ، کمپرس سرد به کاهش تورم ها کمک شایانی می کند .
 • معاینه کلیه نقاط پوست باید به منظور عدم تجمع خون مورد بررسی قرار گیرد ، اگر پوست شما با نقاط تیره یا سیاه شدید روبرو بود حتما پزشک معالج را در جریان بگذارید .
 • در هفته اول تمامی بخیه ها برداشته می شود ، نیاز به ذکر است بسته به شرایط بیمار برخی از بخیه ها ممکن است در روز نهم برداشته شود .
 • نیاز است پس از لیفت صورت هفته چهارم جهت ویزیت مجدد به پزشک مراجعه نمایید .
 • دکتر ترابی پور فوق تخصص جراحی زیبایی مصرف سفالکسین را هر شش ساعت یک بار به بیمار توصیه می کند .
 • دو هفته قبل و پس از لیفت صورت باید از مصرف سیگار و استعمال دخانیات اجتناب شود ، هم چنین باید مصرف آسپرین از ۱۴ روز قبل از عمل لیفت قطع گردد .
 • قبل از مصرف لیفت بهتر است لیست کاملی از داروهای مصرفی را به پزشک جراح بیان کند .

در عمل لیفت صورت آیا عضلات سفت می شود ؟

همانطور که می دانید لیفت صورت جهت جوانسازی پوست بسیار موفق عمل کرده است ، به گونه ای که هر روز به محبوبیت این روش جوانسازی افزوده می شود ،پس از انجام لیفت صورت سوالات متداولی پرسیده می شود ، در این مقاله متداول ترین سوال لیفت صورت را بیان می کنیم .

در ابتدا باید بیان شود که لیفت صورت دارای ماندگاری بالایی می باشد ، نتایج عمل به مراقبت های پس از لیفت صورت و تبحر و تجربه پزشک وابسته است .

توصیه های دکتر شهرزاد ترابی پور درباره لیفت صورت :

قبل از عمل جراحی لیفت صورت بهتر است به استحمام بپردازید ، در زمان عمل صورت فاقد هرگونه آرایشی باشد ، دکتر ترابی پور  فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه می کند شخص مراقبت های پس ازعمل را حتما مطالعه نمایند و هریک از آنها را بادقت انجام دهند زیرا انجام مراقبت های پس از لیفت صورت تاثیر فراوانی در تسریع روند بهبودی و نتیجه جراحی دارد .جوانسازی و لیفتینگ صورت

ایشان هم چنان توصیه می کنند شخص از مصرف برخی از داروها نظیر آسپیرین ، بروفن ، ایندومتاسین و مفنامیک اجتناب نمایند ، از مصرف داروهای خود سرانه شدیدا اجتناب بورزید .

جوانسازی و لیفتینگ صورت

پس از لیفت صورت بسیار مهم می باشد که شخص در ۲۴ ساعت اول استراحت کامل را داشته باشد ، نکته ای که در زمان استراحت باید رعایت نماید قرار گرفتن سر در موقیعت بالاتری می باشد ، انجام این کار به کاهش تورم و کبودی ها کمک شایانی می کند .

بسیاری از اشخاص این تصور را دارند که پس از جراحی نباید از کمپرس سرد استفاده نمایند ، دکتر دبیرزاده انجام این کار را به بیمار توصیه می کند زیرا استفاده از کمپرس سرد علاوه بر کاهش تورم سبب کاهش خونریزی می شود .

لازم به ذکر است وجود بی حسی در لاله گوش امر عادی است ، بابت این مسئله جای نگرانی نیست زیرا پس از مدت اندکی این حس برطرف می شود .

جوانسازی و لیفتینگ صورت

پس از جراحی لیفت صورت انجام فعالیت های شدید ورزشی توصیه نمی شود ، زیرا فعالیت های شدید ورزشی سبب تاخیر در روند بهبودی می شود .

در زمان پس از لیفت صورت شخص باید تمام سعی خود را داشته باشد که سرما نخورد ، هم چنین شخص باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب باید پرهیز کند ، زیرا رعایت نکردن این نکات تورم صورت را افزایش می دهد .

سوالات متداول لیفت صورت :

پس از لیفت صورت چه مقدار درد وجود دارد ؟

 • یکی از سوالات متداول لیفت صورت میزان درد پس از جراحی است ، باید بیان شود که درد پس از هر عمل طبیعی است ، اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا پس از عمل پزشک جهت کاهش درد اندکی که وجود دارد مسکن ها و داروهای را که تجویز می کند که کمک شایانی به کاهش درد می کند .

 آیا در لیفت صورت با بیهوشی است ؟

 • خیر – لیفت صورت را معمولا با بی حسی موضعی انجام می دهند .

چه زمانی پس از لیفت صورت می توان فعالیت های بدنی را شروع کرد ؟

 • یکی دیگر از سوالات متداول لیفت صورت دوره نقاهت پس از آن می باشد ، به دلیل اینکه لیفت صورت با بی حسی موضعی انجام می شود پس از اتمام لیفت صورت شخص می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد ، اما بهتر است شخص در ۴۸ ساعت پس از لیفت از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و متحرک اجتناب بورزد .

چه زمانی پس از لیفت صورت می توان ورزش کرد ؟

 • پس از لیفت صورت بهتر است شخص از انجام  فعالیت های که فشار خون را افزایش می دهند ، اجتناب بورزد ، علت این امر بهبودی سریع تر می باشد .جوانسازی و لیفتینگ صورت

جوانسازی و لیفتینگ صورت

دکتر ترابی پور توصیه می کنند اشخاصی که بیماری روانی دارند از انجام لیفت صورت پرهیز نمایند ، علت این امر عدم رضایت این اشخاص از انجام هر جراحی می باشد حتی اگر بهترین شخص به بهترین وجه ممکن آنها راجراحی نماید از جراحی خود رضایت ندارند .جوانسازی و لیفتینگ صورت

دکتر شهرزاد ترابی پور توصیه می کند اشخاصی که بیماری دیابت ، فشارخون و بیماریهای مزمن و یا بیماری قلبی دارند باید از انجام لیفت صورت اجتناب بورزند .جوانسازی و لیفتینگ صورت

دکتر ترابی پور بیان می کند اشخاصی که سیگاری هستند حتما باید دو ماه قبل از لیفت صورت مصرف سیگار را ترک نمایند ، برخی از داروها در نتیجه جراحی تاثیر می گذارند و ممکن است سبب بروز مشکلاتی شوند مانند استروئید ، مفنامیک اسید و آسپرین بنابراین مصرف این داروها قبل از جراحی ممنوع است .جوانسازی و لیفتینگ صورت

جوانسازی و لیفتینگ صورت

در خصوص عمل لیفت صورت باید بیان کرد که تحت بی هوشی عمومی یا موضعی انجام داد ، بسته به شرایط بیمار و میزان تغییراتی که نیاز است اعمال شود جراح تصمیم می گیرد کدام روش جراحی را انجام دهد .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهرزاد ترابی پور

برخی از خدماتی که دکتر ترابی پور انجام می هند :

 • لیپوماتیک
 • جوانسازی پوست
 • کربوکسی
 • هایفو
 • لیپولیز
 • مزوتراپی
 • بوتاکس
 • جوانسازی و لیفتینگ صورت

انواع لیفتینگ صورت به روش تهاجمی ( با عمل جراحی )

لیفت صورت به روش تهاجمی که مستلزم انجام عمل جراحی بر روی صورت است به مرور زمان تکامل پیدا کرده‌ و شامل انواع گوناگونی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • لیفت صورت با نخ: برخی این روش را به عنوان روش نیمه‌تهاجمی نیز معرفی می‌کنند. در این روش نخ‌هایی خاص از جنس پروتئین از ناحیه “تمپورال سر” که قسمت موهای جلوی گوش می‌باشد در قسمت “درم” (Derm) پوست (لایه‌ی عمیق‌تر پوست) جاگذاری می‌شود و با بالا کشیدن پوست، سفتیِ ناحیه‌ی صورت و گردن حاصل می‌گردد. این عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌پذیرد. حدود یک ساعت طول می‌کشد و ۲ تا ۳ روز نیاز به مراقبت کامل دارد.

ماندگاری این روش تا ۲ یا ۳ سال می‌باشد.

 • لیفتینگ حجمی: روشی مبتنی بر انتقال چربی نقاط دیگر پوست صورت به نقاط فاقد چربی و گود افتاده از راه تزریق و هم‌زمان با کشیدن پوست می‌باشد.
 • روش Minimal Access Cranial Suspension: این روش به طریق برش دادن زیگزاگیِ قسمت جلوی گوش تا خط موی بالای گوش و جاسازی بخیه‌های شبیه سیم‌پیچ از بخش بالایی سر، به داخل پوست و بالا کشیدن آن پس از رسیدنش به نقطه‌ی مورد نظر انجام می‌گردد . پوست صورت در این روش به حالت عمودی کشیده می‌شود.هرچند دوره‌ی نقاهت این روش نسبت به سایر روش‌های لیفتینگ مبتنی بر جراحی کوتاه‌تر است اما پوست صورت زودتر از اکثر روش‌های دیگر لیفت صورت به حالت قبلی بازگشته و دوباره شکلی افتاده پیدا می‌کند.
 • جوانسازی و لیفتینگ صورت

 • لیفتینگ به روش سیم‌گذاری: یک عمل جراحی که طی آن در واقع نوع خاصی از سیم را در زیر پوست جاسازی می‌کنند که پوست را به حالت کشیده نگاه می‌دارد.
 • در این روش امکان شکست خوردن عمل جراحی بر اثر درست قرار نگرفتن بخیه‌ها وجود دارد. ایجاد محدودیت حرکات پوست صورت در برخی موارد و نیز امکان به وجود آمدن پستی و بلندی پوست از جمله عوارض دیگر این روش می‌باشند.
 • لیفتینگ عمیق: یک عمل جراحی خطرناک که برش آن تا به استخوان صورت نیز می‌رسد و در واقع برای اشخاصی است که از اعمال جراحی ساده‌ترِ قبلی نتیجه نگرفته‌اند. در این روش محل عمل جراحی متورم و تا مدت‌ها دارای قرمزی خواهد بود.
 • روش Superficial Muscular Aponeurotic System: با این عمل جراحی در دو بخشِ لایه‌ی پوست، افتادگی برطرف می‌شود.
 • لیفتینگ زیرپوستی: این روش نوع تکامل یافته‌ی مینی‌لیفتینگ است و در آن علاوه بر ایجاد برش در قسمت جلوی لاله‌ی گوش، از دو سو تا بالا و پشت گوش شکافی ایجاد شده و لایه‌های زیرین پوست صورت و گاه حتی پوست گردن مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد.
  • مینی‌لیفتینگ: شامل ایجاد برش در قسمت جلوییِ لاله‌ی گوش است و از این ناحیه، پوست صورت کشیده می‌شود .
 • نتیجه‌ی لیفتینگ تهاجمی (اعمال جراحی لیفتینگ): نتیجه‌ی اعمال جراحی لیفتینگ در اشخاص، متفاوت است. چهره‌ی برخی افراد بسیار فرق می‌کند و برخی دیگر تغییر کمی را تجربه می‌نمایند.  نتیجه‌ی تمامی انواع این اعمال جراحی در لیفت صورت به هدفی که  از عمل جراحی لیفتینگ در نظر گرفته شده و نوع چهره‌ی فرد و مهارت جراح بستگی خواهد داشت. برگشت به حالت قبلی و افتادگی پوست بین ۵ تا ۱۰ سال طول خواهد کشید که مجدداً نیاز به عمل جراحی لیفتینگ خواهد بود.

  معایب روش تهاجمی لیفتینگ ( اعمال جراحی )

  • در تمامی این اعمال جراحی، خطر صدمه دیدن

   • اعصاب صورت وجود دارد و لیفتینگ تهاجمی همیشه با ریسک همراه است.
   • امکان لخته شدنخون در زیر پوست و نیاز به عمل جراحی مجدد برای خارج کردن لخته‌ی خون، به‌خصوص در میان افرادی که از فشار خون رنج می‌برند و یا افرادی که به دخانیات گرایش دارند وجود دارد.
   • امکان ریزش مو در یک بازه‌ی زمانی و رویش مجدد آن هست.
   • تمامی عوارض بیهوشی در اعمال جراحی لیفتینگ نیز عیناً موجود است که توضیح جداگانه‌ای را می‌طلبد.
   • معمولاً اعمال جراحی لیفتینگ حدود ۳ ساعت طول می‌کشد و بخیه‌ی آن‌ها حدود ۱۲ روز باقی می‌ماند و به بیش از ۳ هفته مراقبت شدید نیاز دارد. جای عمل جراحی بر پوست تا حدود ۲۰ روز الی یک ماه قابل مشاهده خواهد بود و به‌طور کلی زمان بهبود کامل بین ۱ تا ۳ ماه می‌باشد.
  • انواع لیفتینگ صورت به روش غیر تهاجمی ( بدون عمل جراحی )

   عمده‌ترین روش‌های لیفتینگ ِغیر تهاجمی که در آن‌ها نیازی به انجام عمل جراحی و بیهوشی نیست عبارتند از:

  • لیفتینگ به روش Radiofrequency) RF) :

    اساس کار این دستگاه بر تولید حرارت در لایه‌های میانی و زیرین پوست توسط امواج رادیوفرکانسی است. لایه‌ی “اپیدرم” (Epidermis) قسمت بیرونی و لایه‌ی “درم” (Derm) قسمت داخلی پوست می‌باشد و اثر این روش بر لایه‌ی “درم” پوست و تمرکز انرژی در این لایه است که این امر موجب اثرگذاری بر روی سلول‌های کلاژن شده و باعث رشد و تکثیر آن‌ها می‌شود و به این ترتیب باعث جوان‌سازی پوست می‌گردد.

   توضیح این نکته ضروری است که لیزر توان چنین کاری را ندارد زیرا لیزر نمی‌تواند بدون آسیب زدن به لایه‌ی بیرونی یعنی به “اپیدرم” در لایه‌ی “درم” که عمیق‌تر است تأثیر کند. اما امواج رادیوفرکانسی RF برخلاف لیزر قادر است بدون اثرگذاری سوء بر لایه‌ی بیرونی بر لایه‌ی عمقی اثر نماید.

   اثر فوری RF  با ایجاد فیبرهای کلاژن و جمع شدن پوست قابل مشاهده است و اثر ترمیمی سلول‌های کلاژن پس از ۲ ماه کاملاً پدیدار شده و تا ۶ ماه تکمیل می‌شود.

   انواع مختلف جدید RF  شامل تک قطبی (uni & monnopollar) و چند قطبی (bi&tripollar) و نیز الکترودهایی با سوزن‌های متعدد (fractional RF) می‌باشد.

   جوانسازی و لیفتینگ صورت

   به عنوان مثال نوعی از دستگاه‌های RF دارای سوزنهای فوق‌العاده ظریفی به تعداد ۴۹ عدد و بر روی یک کیت کوچک چند سانتی‌ متری مربعی شکل است که جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت با طلا پوشیده شده‌اند. قطر این سوزن‌ها ۲۰۰ میکرون و عمق نفوذ آن‌ها از نیم تا ۳میلی‌‌متر به حالت قابل کنترل می‌باشد. (برای هر بیمار باید از کیت سوزنی جداگانه استفاده شود).

   فقط نوک این سوزن‌ها بدون عایق هستند و طول سوزن‌ها با عایق پوشیده شده‌اند، لذا در زمان آزاد شدن انرژی، اثر حرارتی لازمه فقط در عمق بافت صورت می‌گیرد و به نواحی دیگر پوست آسیب وارد نمی‌شود.

   نتایج استفاده از لیفتینگ به روش RF:

   • سفت‌تر شدن پوست
   • شفاف شدن پوست
   • برطرف کردن اسکار(اثر) زخم و بریدگی
   • برطرف کردن اسکار( اثر) آکنه
   • بستن منافذ باز پوست
   • جوان‌سازی وکلاژن­‌سازی پوست

   هم‌چنین از این وسیله برای رفع سلولیت و چربی‌های تجمع یافته نیز استفاده می‌گردد که مربوط به مبحث shaping body می‌باشد.

   از معایب این روش مضر بودن استفاده از آن برای خانم‌های باردار و شیرده و  افرادی که در بدن خود قطعاتی مانند پلاتین یا ضربان‌ساز دارند است.

   طول مدت درمان در هر جلسه حدود ۱۵ دقیقه است و معمولاً طی چند جلسه و طبق تشخیص متخصصِ مربوطه انجام می‌شود.

   لیفتینگ به روش هایفوتراپی (HIFU):

   در این روش از لییفت صورت، اساس کار بر استفاده از امواج صوتی “اولتراسوند” است. نتایج آن که شامل لیفتینگ و سفت شدن نواحی صورت و گردن خواهد بود تا ۲ ماه پس از درمان کاملاً مشخص شده و  تا ۶ ماه پس از درمان کامل می‌شود. در حین انجام لیفتینگ نیز شخص قادر به احساس سفت‌تر شدن پوست صورت خود خواهد بود.  جوانسازی و لیفتینگ صورت

   کاهش مساحت لایه‌ای از پوست، افزایش قوام “والاستیسیته”‌  لایه‌ای از پوست و تحریک ساخت کلاژن در لایه‌های مختلف پوست موجب جوان‌سازی صورت و باعث بالا کشیده شدن پوست می‌شود .جوانسازی و لیفتینگ صورت

    هایفوگرافی برای برطرف کردن افتادگی‌های پوست خفیف‌تر به کار می‌رود و یا به عنوان یک روش مکمل در کنار سایر روش‌های زیبایی مثل تزریق چربی  و امثال آن به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   این روش برای بیماران دیابتی، خانم‌های باردار، بیماران مبتلا به صرع و اشخاصی که دارای هرگونه پروتز فلزی می‌باشند و نیز در هنگام وجود زخم باز یا برخی آکنه‌ها مناسب نمی‌باشد.جوانسازی و لیفتینگ صورت

   طول درمان یک جلسه و حدود ۴۵ دقیقه می‌باشد.

   مزیت روش هایفونیز (همانند روش RF) تأثیرگذاری بر لایه‌ی عمیق‌تر پوست بدون آسیب به لایه‌ی بیرونی و اثربخش‌تر بودن آن در رفع برخی معضلات خاص چهره می‌باشد.جوانسازی و لیفتینگ صورت

   لیفت صورت، گردن، غبغب به غیر از قسمت غده‌ی تیروئید،  افتادگی پلک‌ها و بالا کشیدن عضله‌ی پیشانی در این روش عملی هستند.

   هایفو از نقطه‌نظر کاهش مساحت لایه‌ای از پوست، ماندگار و غیر قابل بازگشت است اما اثر غیرقابل‌اجتناب گذشت سن به مرور مشاهده خواهد شد. ماندگاری این روش ۲ سال می‌باشد و استفاده از آن قابل تکرار است.

   مزایای لیفتینگ کامل و غیرتهاجمی توسط دستگاه “exilis” در کلینیک زیبایی دکتر شهرزاد ترابی پور :

   ما در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر ترابی پور ، تمامی امکانات موجود در انواع روش RF ( Radiofrequency) و هایفو (HIFU) را با کیفیت بالاتر و راحتی درمان بیش‌تر توسط دستگاه جدیدترِ “exilis” به کار گرفته‌ایم.

   توجه داشته باشید که هر یک از روش‌های غیر تهاجمی شرح داده شده، در درمانِ نوع خاصی از چین‌و‌چروک یا افتادگی پوست اثربخشی بیش‌تری دارد. به عنوان مثال اثر سیستم RF  علاوه بر چین و چروک برای درمان منافذ باز پوست، آکنه‌های فعال، اسکار و آکنه اسکار پوست بیش‌تر است، حال آن که اثر روش درمان هایفو (HIFU) در برخی چین‌و‌چروک‌های خفیف‌تر و در مورد نقاط خاصی از صورت ثمربخش‌تر از روش‌های دیگر است.

   در دستگاه  “exilis”  که مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA (Food and Drug Administration)  و سایر کشورهای صتعتی جهان می‌باشد، از  سیستم‌های اولتراسوند (ماوراء صوت) و رادیو فرکانسی به صورت توأمان استفاده می‌شود و در حقیقت در مبحث لیفت صورت، هر عارضه‌ یا مشکلی که در پوست صورت و گردن وجود داشته باشد با سیستمی که انجام درمان با آن موثرتر است برطرف می‌شود.

   شما می‌توانید در چهره‌ی اشخاصی که با سیستم‌های جداگانه  لیفتینگ صورت را انجام داده‌اند مشاهده نمایید که برخی معایب برطرف گردیده ولی برخی نقاط صورت چنان که باید و شاید تغییر چندانی نکرده است.

   در روش دکتر شهرزاد ترابی پور با استفاده از دستگاه پیش‌رفته‌ی exilis که دارای چندین سیستم لیفتینگ (که شرح داده شد) می‌باشد، هر مشکلی در چهره‌ی شما با روش درمان مختصِ همان مشکل، به صورت کامل برطرف می‌شود.

   طول درمان و اثربخشی لیفتینگ با دستگاه “exilis”:

   exilis سریع‌ترین، قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم غیرتهاجمی لیفتینگ در دنیاست. تمام نقاط قوت روش‌های مبتنی بر امواج “اولتراسوند” و FR مونوپلار در “exilis” جمع هستند، علاوه بر این که راحتیِ درمان با این دستگاه بیش‌تر بوده و درمان با آن فاقد درد است و هیچ عوارض یا دوران نقاهت خاصی ندارد.

   کیفیت ماندگاری آن نیز به دلیل مدرن‌تر بودن این دستگاه نسبت به  دستگاه‌های قبلی که در روش‌های هایفو و FR  به کار می‌روند بیش‌تر می‌باشد.

   مدت درمان با دستگاه “exilis” بر حسب مورد شخص، می‌تواند یک جلسه‌ی ۲۰ دقیقه‌ای یا چند جلسه‌ی چند ساعته باشد.

   جوانسازی و لیفتینگ صورت

   میزان هزینه با توضیحات شفاف و بر اساس آنالیز چهره و پوست تعیین، محاسبه و اعلام می‎گردد.

   ابتدا از شما درخواست خواهیم کرد که تمام انتظارات خود را از حالت مطلوب مورد نظرتان در مورد تغییراتی که دوست دارید در چهره‌ی شما ایجاد شود بیان نمایید، سپس با توجه به مواردی هم‌چون سن، جنسیت، نوع پوست، درجه‌ی شلی یا افتادگی پوست و موارد مرتبط دیگر، پیشنهادهایی برای بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین حالت‌‌های دست‌یابی به چهره‌ی مورد نظر شما از طرف کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر ترابی پور ارائه خواهد گردید.

   فراموش نفرمایید که علاوه بر عامل مهم حاذق بودن پزشک معالج، نکته‌ی مهم برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب از  لیفتینگ غیرتهاجمی، به نوع و کیفیت دستگاه مورد استفاده بستگی دارد.جوانسازی و لیفتینگ صورت

   جوانسازی و لیفتینگ صورت

   برای کسب اطلاعات تخصصی‌تر و دریافت مشاوره‌ی رایگان و انتخاب هوشیارانه‌ی لیفتینگ صورت، هم‌اکنون با ما تماس بگیرید.

ارسال شده در گالری توسط drtorabipour