شماره تماس : 02188583238

از بین بردن جای اسکار

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶

از بین بردن جای اسکار

ماندن جای جوش یا زخم می‌تواند كاملا به زیبایی پوست آسیب بزند و آن را از یكنواختی و یكدستی خارج كند. البته بعضی از اسكارها آنقدر بزرگ و پهن است كه نه‌تنها زیبایی صورت را خراب می‌كند بلكه آزاردهنده و زشت‌ هم می‌شود. جوشگاه‌ها و اسكارها یك بیماری تلقی نمی​شود ولی می‌توان برای بهبود ظاهر آن اقدام درمانی انجام داد.

از بین بردن جای اسکار

از بین بردن جای اسکار

از بین بردن جای اسکار

دلایل ایجاد اسکار در صورت

۱٫ اسکار ناشی از جای جوش در صورت

۲٫ اسکار ناشی از زخم و بریدگی

۳٫ اسکار ناشی از آبله مرغان و دیگر بیماری‌های پوستی

۴٫ اسکار ناشی از سوختگی

۵٫ اسکار ناشی از نیش حشرات

۶٫ اسکار ناشی از بخیه

 

از بین بردن جای اسکار

جای جوش (اسکار آکنه) معمولاً به خاطر وجود لکه‌ها و نقاط ملتهبي ايجاد مي‌شود که در اثر پُر شدن منافذ پوست از چربي اضافي، سلول‌هاي مرده پوست و باکتري‌ها به وجود مي‌آيند. هنگامي که اين منافذ پوستي از چربي و سلول‌هاي مرده پر مي‌شوند، متورم شده و ديواره فوليکولي آنها پاره مي‌شود. لکه‌ها و جوش‌هاي کم‌عمق معمولاً خيلي جزئي هستند و به سرعت بهبود پيدا مي‌کنند. اما در صورتي که يک پارگي عميق در ديواره منفذ پوستي ايجاد شود، مواد چرکين و عفوني موجود در آن بيرون مي‌ريزد و در تماس با سلول‌هاي سالم اطراف قرار مي‌گيرد. به اين ترتيب، عمق و سطح لکه‌هاي پوستي باز هم بيشتر مي‌شود. از طرفي پوست هم سعي مي‌کند با تشکيل رشته‌هاي جديد کلاژن، اين جوش‌ها را ترميم کند. اما پوستي که در نتيجه ترميم اين جوش‌ها توليد مي‌شود، هرگز به نرمي و لطافت پوست اوليه نخواهد شد.

از بین بردن جای اسکار

 سعي کنيد اجازه ندهيد که تعداد جای جوش‌ها و تورفتگي‌هاي ناشي از آنها در پوست شما زياد شود. پوست اهميت بسيار زيادي از نظر سلامتي شما دارد. علاوه بر آن در روزگار کنوني، زيبايي ظاهري انسان روز به روز اهمیت بیشتری در جامعه پيدا مي‌کند. بنابراين پوست سالم و زيبا به منزله يک دارايي کلان است. با ورود يک فناوري مدرن به مرکز مشاوره و زيبايي ملینا، در حال حاضر گزينه‌هاي درماني جديدي براي افرادي که از جای جوش در پوست خود رنج مي‌برند، فراهم شده است. استفاده از روش‌هاي درماني ما مزاياي متعددي را براي شما به همراه خواهد داشت، از جمله اينکه اين روش‌ها کاملاً ايمن و بدون درد هستند و علاوه بر آن شما به استراحت کمتري بعد از عمل نياز خواهيد داشت. شما مي‌توانيد همين امروز براي تعيين نوبت مشاوره با ما تماس بگيريد.

ارسال شده در خدمات زیبایی, زخم و جوش توسط drtorabipour